Je lepší půjčka do 10000 Kč v hotovosti, nebo na účet?

Plánujete si požádat právě o tuto sumu? Můžete tak učinit hlavně v nebankovním segmentu. A to jak v tom klasickém, tak i v tom, který nabízí takzvané mikropůjčky. V obou případech lze díky bohatému množství společností narazit na takové, které nám nabídnou peníze buď v hotovosti, nebo na účet. Jaká půjčka 10 000 je v lepší a pro jakou bychom se měli rozhodnout? Společně se podíváme na hlavní rozdíly, stejně jako na hlavní výhody, ale také konkrétní nevýhody jednotlivých možností.

Kdy se hodí hotovost?

Začneme hotovostní, protože tu dnes používáme každý den. Ideální je využít tento typ půjčky v případě, kdy nemáme bankovní účet, nebo ho máme, ale je zablokovaný. Třeba exekutorem. Stejně tak je lepší volit hotovost ve chvíli, kdy jsme ztratili platební kartu a tak v podstatě nemáme možnost z účtu peníze vybrat. A jak nám může být půjčka 10 000 touto formou předána? V podstatě existují tři možnosti. V rámci osobních schůzek za námi může přijet obchodní zástupce společnosti, nebo si finance vyzvedneme na pobočce. Pokud se má vše obejít bez osobních schůzek, mohou nám být finance zaslány složenkou, kterou nám proplatí na libovolné poště.

Zajímavý článek:  V čem je unikátní rychlá půjčka pro nezaměstnané?

Kdy je vhodné využít zaslání na účet?

Může to být situace, kdy na peníze spěcháme. Pokud půjdou v rámci stejné banky, netrvá jejich připsání delší dobu, než pár vteřin. A to i o víkendech, nebo o svátcích. Stejně tak se půjčka do 10000 zaslaná bezhotovostně hodí v případě, kdy ji chceme využít na další bezhotovostní platby. Jednoduše tedy peníze přepošleme dále. Třetím důvodem může být i situace spojená s tím, že zkrátka nechceme čekat na peníze zaslané složenkou, a zároveň nemáme zájem o jakékoliv osobní schůzky, které by byly s předáváním peněz právě v této formě spojeny. Dnes platí, že právě na tuto formu vyplácení peněz se specializuje valná většina poskytovatelů.

Zajímavý článek:  Hotovostní a bezhotovostní půjčky
cosmix / Pixabay

Online žádost o půjčku