Jak se zbavit dluhů

Jak se zbavit dluhůPůjčujete si peníze v bance nebo nakupujete zboží na splátky? Jste neustále v mínusu na kreditní kartě, nebo dokonce i něco horšího? Máte velké dluhy a nevíte, jak se zbavit dluhů? Poradíme vám, jak vyzrát na dluhy.

V dnešní době žije velká většina domácností na dluh. Dluhy domácností v roce 2011 již dělají neuvěřitelných 1,135 biliónu korun. Není tak divu, že se objevuje čím dál tím více těch lidí, kdo nezvládají splácet svoje půjčky a úvěry.

Jak se zbavit dluhů? Půjčka NENÍ řešení!

Poměrně mnoho dlužníků se snaží svoje dluhy řešit tak, že si berou další a další půjčky. Z jedné půjčky zaplatí splátky za předchozí půjčky a zbytek utratí. A za pár týdnů nebo měsíců se celá situace opakuje. Toto chování má i svůj odborný název, nazývá se „dluhová spirála“ nebo také dluhová past“

Zajímavý článek:  Dluhy snadno a rychle!

Nejdůležitější, když se chcete opravdu zbavit dluhů, je přestat si půjčovat další peníze. Žádná bankovní ani nebankovní půjčka vaše problémy nevyřeší. Právě naopak, bude to jen horší!

Jak se zbavit dluhů? Pomůže vám poradna

Pokud máte velké dluhy, nezvládáte splátky, nebo vám dokonce hrozí exekuce, můžete se obrátit na některou bezplatnou poradna pro dluhy a dlužníky. Těch je v ČR hned několik. Jejich seznam najdete i na tomto webu.

Pokud se rozhodnete vyhledat pomoc u poradny, dejte si pouze pozor, aby se opravdu jednalo o poradnu, která poskytuje svoje rady pro dlužníky bezplatně. Na internetu nebo v novinách totiž inzeruje hned několik různých firem, které nabízí pomoc pro dlužníky, ale budou za to chtít i pořádně zaplatit

Jak se zbavit dluhů? Oddlužení se nehodí pro všechny

Pro ty, kdo mají opravdu vysoké dluhy, může být cesta ven i formou oddlužení fyzických osob. Tady se jedná o to, že soud může nařídit oddlužení. V takovém případě po dobu 5-ti let splácíte svoje dluhy, všechny vaše příjmy se používají na úhradu nesplacených půjček a jiných pohledávek. Pokud během pěti let zaplatíte minimálně 30%, zbytek vašich dluhů může být smazán.

Zajímavý článek:  Pozor na nebankovní půjčky

Oddlužení fyzických osob se ale nehodí pro všechny. Podmínkou je, že máte alespoň takové příjmy, že budete schopni zaplatit 30% dluhů (nebo máte jiný majetek, který je možný prodat a uhradit tak část dluhů). Oddlužení také musí schválit soud a musí s ním souhlasit věřitelé. Nesmí se také jednat o dluhy z podnikání.

Poslední rada jak se zbavit dluhů

Asi to nejdůležitější pro život s dluhy, je to, že musíte komunikovat. Nejhůře dopadnou ti dlužníci, kteří si nepřebírají poštu, vyhýbají se svým věřitelům a nekomunikují. Velkému počtu exekucí by se dalo předejít jen tím, že by dlužník komunikoval se soudem nebo s exekutorem.

Takže rada na závěr, pro ty kdo mají dluhy: Nestrkejte hlavu do písku!

Online žádost o půjčku

3 comments

  1. Dobrý den je tu někdo kdo je schopen poradit jak na dluhy mám cca 100 tis u statu a 450tis u úvěrových společností.dluhy u státu mám z podnikání

  2. Dobrý den chtěl bych se zeptat.Před třemi roky jsem si nabral pujčky.Byl jsem zaměstnany.O zaměstnaní jsem přišel z toho duvodu že semnou nebyla prodloužena pracovní smlouva.Nadale pobíram duchod častečnej invlidní .Neměl jsem na splatky a ani nemam ted mi hrozí soud.Mam strach že mi mužou zavřit že za to mužu byt trestanej muže mi nekdo poradit co mam delat.Co my muže soud uložit když mam tak nízký příjem a majetek také žadný nemam. Příjem mam 4900 kč

    1. Trestní zodpovědnost za nesplácené dluhy by vám vznikla pouze tehdy, pokud by se z vaší strany jednalo o podvod. Tedy pokud byste v žádosti o půjčku uváděl nepravdivé údaje nebo od začátku věděl, že nebudete schopen splácet.
      Soud nyní zřejmě bude řešit uznání dluhu a nařídí platebním rozkazem, abyste půjčky uhradil. Pokud tak neučiníte, dalším krokem bude to, že se věřitel obrátí na exekutora, který zahájí vymáhání dluhu. Může vám tedy hrozit exekuce na majetek, na bankovní účet nebo na příjem. Vzhledem k vašemu nízkému příjmu vám z něj zřejmě nic nezabaví, exekuce ale může probíhat velmi dlouho.

Comments are closed.