Proč řešit finanční závazky rychle a včas?

Máte sjednanou nejvýhodnější půjčku na trhu. Každý měsíc řádně splácíte. Nevypadá to žádný větší problém. Jenže… Co když vás vyhodí nečekaně z práce? Co když se vám stane nějaký úraz? Co když budete mít najednou větší výdaje a na splacení půjčky vám nezbyde? V takových chvílích byste si asi nejspíš přáli, abyste žádné dluhy nemuseli mít. Bohužel, už je máte, takže jak se s nimi rychle vypořádat?

Ještě před samotným půjčením

Pokud se v budoucnosti nechcete dostat do jakýchkoliv finančních problémů, raději si ještě před samotným půjčením vyberte takový úvěr, který budete splácet pouze velice krátkou dobu. Ideální jsou dny, ovšem pokud si chcete půjčit větší částku peněz, budou ve hře minimálně měsíce, ne-li roky. V takovém případě vybírejte nejnižší možnou dobu. Nejen, že půjčku budete mít rychle z krku, ale ve většině případů nebudete muset tolik přeplácet.

Zajímavý článek:  Exekuce na manžela - dotkne se i vás?

Během splácení

Máte-li dáno, že půjčku nemůžete splatit dříve, než je uvedeno ve smlouvě, alespoň si každý měsíc odkládejte jistou částku bokem, abyste měli v případě finančních komplikací jistou rezervu. Stačí několik set korun. Rozhodně však na peníze nešahejte, pokud s nimi nechcete umořit dluh! Žádná dovolená navíc, žádné dárečky, žádné radůstky! Bohužel, dlužíte peníze, a to je na prvním místě!

Po splacení půjčky

Po splacení půjčky z vás určitě spadne neuvěřitelně těžký balvan. Teď už konečně budete moct plnohodnotně žít! Ovšem stále mějte na paměti, že jste si museli z jistého důvodu půjčit. Proto se od nynějška chovejte tak, aby se situace s úvěrem nemusela opakovat.