3 tipy, jak se nedostat do dluhové pasti

Máte problém vyjít s penězi? Snažili jste se podnikat, ale vaše snaha přišla vniveč? Nebo vás snad postihla dlouhodobá pracovní neschopnost či nepříjemná nemoc, kvůli které jste byli nuceni odejít ze stávajícího zaměstnání? Ať již jsou důvody vaší svízelné finanční situace jakékoli, dostat se v takové chvíli do dluhové pasti není nic obtížného. Máme pro vás 3 tipy, jak se této patálii vyhnout.

Tip č. 1 – když půjčka, tak solidní poskytovatel

Dohnali vás okolnosti k žádosti o půjčku? Zkoušeli jste své štěstí u banky, tam vás ovšem odmítli? Pak si budete s největší pravděpodobností vážně pohrávat s myšlenkou půjčky u nebankovní instituce. Nebankovní instituci vždy vybírejte pouze na základě zkušeností a recenzí ostatních klientů a sázejte spíše na větší společnosti, než na jejich menší „sestry“.

Zajímavý článek:  Jak se zbavit dluhů

Tip č. 2 – nevytloukejte jednu půjčku druhou

Takovým jednáním stejně ničeho nedocílíte. Maximálně nasedne do nebezpečného vlaku, jenž s vámi zastaví až ve stanici „Osobní bankrot“, ba co hůř „Exekuce“. Pokud se tedy přistihnete, že při dalších potížích se snažíte jednu půjčku zaplatit půjčkou jinou, zastavte a uvědomte si, že tudy cesta opravdu nevede.

Tip č. 3 – nestrkejte hlavu do písku

Hromadí se vám ve schránce nezaplacené složenky a upomínky od věřitelů? Nečekejte, že na vás jednoho dne zapomenou. To se totiž s jistotou nestane. Ba právě naopak! Proto společnost kontaktujte pokud možno co nejdříve a domluvte se na odložení splátek nebo novém splátkovém kalendáři.

Zajímavý článek:  Dluhy v manželství

Online žádost o půjčku