Jak se zbavit dluhů jednou pro vždy? Řešením může být osobní bankrot

Dostali jste se do situace, kdy jednu půjčku lepíte půjčkou druhou? Ve schránce se vám pomalu, ale jistě začínají hromadit upomínky od věřitelů? Máte problém dostát svým závazkům a bojíte se tohoto nejhoršího – exekuce? Pak zadržte! Vaše situace má řešení. Jen je potřeba ji začít řešit čas a před věřiteli „nestrkat hlavu do písku“. Na následujících řádcích vám prozradíme, jak na to!

Kontaktujte věřitele

Pokud jste pozadu s jednou nezaplacenou splátkou nebo již teď víte, že splátku za následující období nebudete schopni uhradit, bez prodlení kontaktujte svého věřitele. Popište mu svou aktuální situaci a domluvte se na odkladu splátek nebo na novém splátkovém kalendáři. Věřitelé jsou v tomto případě často otevření vyjednávání.

Zajímavý článek:  Půjčka bez registru pro hříšníky

Dluhy vám přerostly přes hlavu

Máte-li 2 a více věřitelů, nacházíte se v platební neschopnosti a nejste schopni dostát svým závazkům po dobu delší, než 30 dnů, pak je na místě považovat o osobním bankrotu. Je-li váš příjem dostatečný, a pokud během následujících 5 let zvládnete pokrýt 30 % svých dluhů, vyplatí se podat žádost na povolení oddlužení k místně příslušnému soudu. Ten žádost prozkoumá, a jestliže nebude obsahovat nějaké formální nebo obsahové nedostatky, vyrozumí vás o jejím schválení či zamítnutí. Pokud vám bude žádost o osobní bankrot schválena, svých dluhů se můžete zbavit jednou pro vždy! Dávejte si ovšem pozor – osobní bankrot může každý člověk vyhlásit pouze jednou v životě.

Zajímavý článek:  Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti

Online žádost o půjčku