Dluhy pomůže vyřešit třeba kreditní karta

Dluhy jsou v našich životech velice nepříjemné. Navíc, pokud se jedná o ty finanční, může být nejeden z nás s nimi svázán i na několik let. Několik let, které mohou v našem životě představovat důležitou etapu. Proto by se s nimi měl každý co nejrychleji vypořádat. S tím vám může pomoct i kreditní karta. Jedná se prakticky o obyčejnou platební kartu, na které ale můžete jít do jistého mínusu. Nejčastěji jsou pak sjednávány u České spořitelny a ČSOB. Proto si právě tyto dvě kreditní karty porovnáme.

Kreditní karta od České spořitelny

Začneme popisem kreditní karty u České spořitelny. Výše úvěrového limitu je u ní stanovena na 200 000 korun, bezúročné období trvá 55 dnů a samozřejmě máte peníze kdykoliv ihned k dispozici. Tato karta má ale spoustu dalších výhod, které budete u konkurence jen těžko hledat. Jedná se o vrácení 1 % zpět z každé vaší platby kartou, za měsíc tak můžete získat až 350 Kč, což už není zanedbatelná částka. Platit kartou můžete i v zahraničí, tedy nejste naprosto ničím omezováni. K dispozici máte také internetové bankovnictví a v neposlední řadě i výhody a odměny pro vaše blízké, kdy pro každého obdržíte až tři další kreditní karty.

Zajímavý článek:  3 tipy, jak se nedostat do dluhové pasti

Kreditní karta od ČSOB

ČSOB nabízí na poli kreditních karet mnohem více variant a možností. My zde ovšem porovnáme naprosto nejobyčejnější variantu, MasterCard Standard, ta je totiž velice podobná kreditní kartě od České spořitelny, tudíž bude srovnání objektivní. Stejně jako u kreditní karty od České spořitelny, i v tomto případě budete mít k dispozici až pětapadesáti denní bezúročné období, úvěrový limit je stanoven ve výši od 5 000 až do 250 000 korun, taktéž máte možnost plateb v zahraničí a v neposlední řadě i internetové bankovnictví. V čem se ale tato karta odlišuje od předchozí, je možnost pojistit si zakoupené zboží na šest měsíců proti zničení, poškození či odcizení s limitem plnění až 70 000 korun, prodloužit si záruku o jeden rok na elektroniku, domácí spotřebiče, hobby nářadí a zahradnické techniku, vybrat si hotovost přímo na pokladnách v řetězcích Albert, Spar, Globus nebo drogerie TETA, možnost bezkontaktních plateb a v neposlední řadě i vlastního designu karty.

Zajímavý článek:  Pomozte si s dluhy a navíc získáte ještě i tablet

Konečný verdikt – která z nich je výhodnější?

Když se podíváte pouze na tento výčet, je již prakticky jasné, kdo je mezi těmito dvěma kreditními kartami vítěz. Samozřejmě je to kreditní karta od ČSOB, u které jejím držením získáte navíc spoustu výhod, které u České spořitelny prostě nečekejte.

Online žádost o půjčku