Pomoc s dluhy

Pomoc s dluhyKde hledat pomoc když máte dluhy a na koho se v takové situaci můžete obrátit? Pokud jste se dostali do situace, kdy máte velké dluhy, které už nezvládáte splácet, a potřebujte nějakou radu, tak vám nabízíme několik základních informací o tom, kde se dá hledat pomoc s dluhy.

Poradny pro dlužníky

Díky tomu, že se do problémů s dluhy v ČR dostávají tisíce lidí, vzniklo hned několik poraden pro pomoc dlužníkům, nebo těm co hrozí exekuce. Tyto poradny (alespoň tedy ty seriózní) provozují převážně nezisková sdružení a nabízejí tak svou pomoc bezplatně. Nečekejte ale, že za vás tyto poradny vyřeší vaše pohledávky a závazky. Dostane zde jenom rady a pomoc nebo návod jak postupovat při řešení. Určitě vám nikdo nenabídne peníze, nebo za vás nebude jednat s vašimi věřiteli nebo exekutorem.  V tomto seznamu najdete neziskové poradny pro pomoc s dluhy.

Zajímavý článek:  3 tipy, jak se nedostat do dluhové pasti

Pomoc s dluhy? Pozor na podvodníky.

Nabídku na pomoc s dluhy ale nabízejí i různé komerční firmy, které slibují, že vám pomohou vyřešit vaše pohledávky nebo nesplacené půjčky a úvěry. Pozor ale na to, že to nebude zadarmo. Pokud se totiž obrátíte na nějakou firmu, která nabízí pomoc s oddlužením nebo vyřešením vašich pohledávek, počítejte s tím, že budou chtít zaplatit. A nejsou to malé peníze. Velmi často se stává, že důvěřivý dlužník, který se na ně obrátí s žádostí o pomoc, zaplatí jen za úvodní konzultace i více než deset tisíc korun.

A výsledkem takové pomoci, pak mohou být jen obecná doporučení, nebo třeba sepsání podkladů pro žádost o oddlužení fyzických osob, které pak soud ani nemusí schválit. Dříve než se tedy obrátíte na nějakou firmu, která inzeruje pomoc s dluhy, ověřte si telefonicky, nebo na jejich webových stránkách, že svou pomoc poskytují bezplatně, nebo kolik za to budou chtít.

Slibují pomoc, ale nabízejí jen další půjčky

Velimi časté je také to, že za nabídkami inzerátů na vyřešení vašich dluhů se skrývá jen další nabídka nebankovní půjčky nebo úvěru. Hodně firem nabízí například oddlužené nebo vyplacení exekuce na nemovitosti, ale jen za podmínky že jim tuto nemovitost zastavíte nebo na ně dokonce musíte převést svoje vlastnická práva.

Zajímavý článek:  Z finančního hlediska svatba ani rozvod nejsou formalita

Pokud hledáte opravdu pomoc s dluhy a chcete je skutečně vyřešit, pak vám žádná další půjčka nepomůže.  Pro vyřešení svých dluhů, se naopak musíte snažit snížit to, kolik dlužíte, a ne si půjčovat další peníze. Tím byste maximálně dosáhli toho, že problém s dluhy o pár týdnů nebo měsíců odložíte.

Rady a pomoc s dluhy

Pokud máte problémy se svými závazky nebo půjčkami. Pokud vám hrozí exekuce na majetek nebo na vaše příjmy a potřebujte poradit, můžete se zeptat i zde. U každého článku na tomto webu máte možnost přidat svou otázku nebo žádost o radu do diskuze pod článkem. Tak se nebojte zeptat.

Online žádost o půjčku

10 comments

 1. Prosim kdo by nam mohl opravdu pomoc.Už moc dlouho hledame pomoc všude platime a nikdo nam nepomohl,ted mame ze všech dluhu exekuce-to nam dali vše na nemovitost.DĚKUJI Hodikvi

  1. Záleží na tom, jaké konkrétně máte potíže. Pokud máte vysoké dluhy a splňujete příslušné podmínky, můžete požádat o oddlužení podle insolvenčního zákona (osobní bankrot). Nebo se také můžete obrátit například na bezplatnou poradnu, kterou provozuje občanské sdružení SPES viz http://pomocsdluhy.cz/

 2. mam dluhu ze nevim co snima,potrboval bych od nekoho poradit co mam delat kdyz mam 4 pujcky,a nevim kterou mamdriv plati,mam vtom totiz takovej bordel ze by se v tom neviznal ani exekutor.pomoooooooooooooc,zesilim z toho.

  1. Nejprve byste si měl udělat pořídek v tom co dlužíte. Zjistěte si, jaké jsou všechny vaše závazky a kolik přesně dlužíte. Pokud máte vysoké dluhy, pak byste se měl pokusit domluvit se svými věřiteli na tom, jak je budete splácet. Pokud zatím nemáte dluhy po splatnosti, dalo by se uvažovat o konsolidaci půjček a následném snížení splátek. Pokud už jsou dluhy po splatnosti, tak konsolidace zřejmě nebude možná. Můžete se ale s jednotlivými věřiteli domluvit na splátkovém kalendáři. Nebo pokud máte dostatečné příjmy, můžete zvážit možnost osobního bankrotu (oddlužení fyzické osoby).

 3. Dobrý den mám takový problém pujčili jsme s manželel peníze mé tetě 21 ticíc už je to 14 měsíců vrátila nám už 14 tisic a dluží nám 7000kč.To se ale táhne jakou dobu a nemá snahu to vrátit jen slibuje a pořád nic.Nejhorší na tom je že jsme si to nenechali podepsat žádný papír.Jelikož je ona zdravotní sestra a její ted už ex manžel policista tak nás to nenapadlo.Jediný co máme tak to jsou od ní sms na mobilu.Nevíme co s tím máme dělat jestli s tímhle můžeme jít na policii nebo ne.Předem děkuji za odpověd Zoufalá maminka na mateřské dovolené

  1. To, že vám vaše teta nechce vrátit půjčené peníze, není trestný čin. Pokud se obrátíte na policii tak se tím nebude zabývat. Tuto záležitost je nutné řešení občanskoprávní žalobou. Je nutné obrátit se na soud a podat žalobu. Aby vám ale soud uznal dluh vaší tety vůči vám, je nutné jej nějak doložit. Samotná sms v mobilu nebude dostačující. Bylo by dobré dohledat co nejvíce dokladů. Smlouva o půjčce je podle českých zákonů platná, i když je uzavřena jen ústní formou. Bylo by ale dobré mít svědky, nebo popřípadě doložit výpisy z účtu kdy a kolik peněz jste jí poslala a případně i to kdy a kolik peněz vám vrátila. Pokud bude doložení dohody o půjčce dostatečné a soud uzná váš nárok, vydá zároveň platební rozkaz. Pokud by vám ani poté teta dluh neuhradila, můžete se obrátit na exekutora a vymáhat dluh formou exekuce. První krok je ale uznání dluhu u soudu.

 4. Dobrý den chtěla jsem se zeptat bydlím s přítelem v jeho domě on má syna, který si nabral asi 4 půjčky a nesplácel je mi jsme o tom nevěděli až ted začínají chodit upomínky a syn zmizel do ciziny a 2 měsíce se neozval. Na Obecním uřadě jsme mu zrušili trvalý pobyt, ale bojíme se exekutorů a nevíme jak postupovat na to abychom vše zaplatili nemáme peníze a on již 4 měsíce nezplácí to jsme se dověděli až ted.Potřebovali bychom radu jak postupovat aby to bylo pro nás nejlepší řešení. Děkuji

  1. Pokud u vás syn nemá trvalé bydliště a ani se zde nezdržuje, pak není příliš pravděpodobné, že by se exekutor dostavil k vám domů. Pokud by k tomu i přesto došlo, pak by mělo stačit, abyste exekutorovi doložili, že věci ve vašem bytě/domě jsou vaším majetkem. Ten exekutor nemá právo zabavit, stejně jako nemůže zabavit vaše příjmy nebo postihnout váš bankovní účet. Obvykle stačí doložit vlastnictví pomocí nějakých dokladů o nabytí dané věci. Pokud by to exekutor neakceptoval a i přesto trval na zabavení majetku, pak se musíte obrátit na soud a podat vylučovací žalobu.

 5. Zdravim prosim o radu moje matka ma dluhy okolo 600000kc vydela 10000kč a mesicne ma splacet kolem 25000kč do tet sem ji kazdy mesic prispival na splatky ale dal uz to neutahnu jak psichickÿ natlak tak financne Pred pul rokem sme chteli skusit insolvenci ale pry kdyz osoba jde do insolvence tak by bylo dobre kdyby nevlastnila majetek proto sme barak prevedli na me (syna) chtel sem vyridit hypoteku ze bych ty dluhy s toho vyplatil ale byl problem podnikam pul roku proto mi hypoteku neschvalili Tet sem skousel nejake firmy ktere se zabyvaji zadluzenim ale jak poznat tu ktera s nas zase nechce dostat jen penize a jeste vice nas zadluzit take sem znova konzultoval insolvenci nekteri tvrdi ze to neni problem ze se prevedl ten RD a druzi zase odrazuji nebo navrhovali spet RD prepsat na rodice . Uz vazne nevim co dal psichicky sem na dne matka je na tom stejne jestli se s toho psichicky nesesypu budu rat uz aby nekdo napsal nejake reseni nebo na koho se obratit prosim prosim poratte co delat

Comments are closed.