Půjčky, které se vyplatí

Půjčky, které se vyplatíJaké půjčky se vyplatí a kterým se naopak vyhnout? Kdy je lepší půjčit si peníze a kdy naopak raději šetřit a nákupy odložit na později? Poradíme vám jak si dělat dluhy s rozumem a jak si vybrat jen ty půjčky, které se vyplatí.

Půjčky na bydlení se vyplatí

Až na malé výjimky platí, že půjčit si peníze na nákup bytu nebo domu se vyplatí. Vzhledem k tomu jaká je v současné době cena nových bytů a domů, je téměř nereálné, aby si běžný člověk dokázal na nové bydlení našetřit. I to je jedním z důvodů, proč za velký růstem zadlužení českých domácností stojí především dluhy za bydlení.

Nákup domu nebo bytu na hypotéku je většinou výhodnější než platit nájem. Pokud totiž srovnáte náklady na nájem bytu a splátky hypotéky, tak v dlouhodobém horizontu vychází splácení hypotéky výhodněji. Výjimkou jsou jen některé části Prahy nebo třeba v Karlových Varech, kde jsou ceny bytů tak vysoké a nájemné je přitom relativně nízké, že je výhodnější spíše platit nájem.

Zajímavý článek:  Pomozte si s dluhy a navíc získáte ještě i tablet

Půjčky na kreditní kartě se vyplatí (pokud je včas zaplatíte)

Pokud máte od banky kreditní kartu, kde máte i bezúročné období pro prvních třicet nebo více dní, pak používání takové kreditní karty je poměrně výhodně. Ale pouze za jedné podmínky. A to, že peníze utracené na kreditní kartu stihne včas doplatit. Jinak totiž mají půjčky na kreditní kartu poměrně vysoké úroční, a pokud potřebujete peníze na delší dobu než jen pár dní, pak se vyplatí spíše klasická půjčka nebo úvěr.

Zajímavý článek:  Poctivá půjčka bez rizika

Jaké další půjčky se vyplatí?

Obecně se dá říci, že půjčky, které nejsou určeny jen na financování běžných potřeb, tedy ne na nákupy potravin nebo placení účtů za chod domácnosti se vyplatí. Pokud si koupíte auto, nové vybavení bytu nebo jiné věci, které vám zůstanou. Vzhledem k tomu že v současné době banky nabízí jen velmi nízké úroky při spoření v bance, a vzhledem k tomu jaký je růst inflace, pokud půjčené peníze rozumně utratíte, pak se nemusí jednat o žádnou chybu, že si půjčíte.

Pozor ale na to aby vám dluhy a půjčky nepřerostly přes hlavu. Jakmile si musíte půjčovat na běžné výdaje, nebo dokonce na to abyste mohli zaplatit splátky jiné půjčky, tak už se rozhodne, nevyplatí brát si další půjčky!

Online žádost o půjčku