Opravdu potřebujete prostředníka?

Jestliže vás vaše dluhy ubíjejí a snad i existenčně ohrožují, rozhodně nepotřebujete někoho, kdo z vás bude tahat ještě další peníze, notabene aniž za ně nabídne adekvátní protislužbu. Dejte si proto při vyhledávání vhodné půjčky pozor na tzv. zprostředkovatele, kteří vám v podstatě nabízejí jediné – že projdou nabídky půjček za vás a nějakou vám vyberou, za což vy jim zaplatíte – často nemalé sumy, a to dokonce i tehdy, jestliže se pro doporučenou půjčku nerozhodnete.

Jak to chodí

Podívejte se na situaci v klidu bez zjitřených nervů a s použitím jednoduché logiky. Hledáte na internetu vhodnou půjčku – je jich tam hodně – náhodou otevřete webovou stránku zprostředkovatele – kontaktujete jej – vyplníte online formulář – spojíte se telefonicky – uvedete o sobě všechny údaje a podmínky, které jste schopni splnit – zprostředkovatel vám následně vyhledá a doporučí vhodnou půjčku.

Zajímavý článek:  Co může zabavit exekutor?

Umíte to sami!

Kontaktujete zprostředkovatele. Proč? Zprostředkovatel bude dělat pouze to, co jste doposud dělali vy. Projde nabídky půjček. Ušetříte si práci nebo zjednodušíte administrativní postup? Ne. Stejně budete muset vyplnit všechny náležité formuláře, často dokonce více, než přímo u poskytovatele. Toho si totiž na základě inzerovaných podmínek již vybíráte, prostředníkovi musíte svou schopnost nejrůznějším podmínkám dostát deklarovat předem. A máte zaručeno, že zprostředkovatel bude skutečně vybírat nejvýhodnější produkt pro vás? Ne. Mnozí spolupracují jen s několika konkrétními společnostmi, kterým za provize přivádějí klienty.

Zajímavý článek:  Poctivá půjčka bez rizika

Účty v řádu stovek i tisíců korun

Za služby zprostředkovatele navíc budete muset zaplatit – a ne málo. V případě, že sháníte půjčku v nižších relacích se vám tak může stát, že cena za jeho služby pohltí její podstatnou část.

Online žádost o půjčku