Nedejte se napálit – neplaťte zbytečně

Vždy se najdou tací, kteří přijdou na to, jak vydělat na cizím neštěstí. Potřebujete půjčit peníze? Dejte si pozor na pochybné praktiky některých poskytovatelů půjček i společnosti, které vlastně nemají v popisu práce nic jiného, než vytahat z vás peníze. Jak jim neskočit na lep a namísto řešení svou finanční situaci ještě nezhoršit?

Drahá volání

O půjčky není na trhu nouze. Vyhněte se tedy těm nabídkám, které jsou podmíněny voláním na telefonní čísla s předvolbou 900… V řadě případů jde pouze o fingovanou nabídku, kdy na vás namísto vytoužené hotovosti čeká jen velice, velice dlouhý telefonní rozhovor, který je uměle protahován, a na konci měsíce pak neuvěřitelně vysoký telefonní účet, protože volání je zpoplatněno v desítkách korun za minutu a nevztahují se na ně ani výhody neomezených tarifů, které dnes telefonní operátoři nabízejí.

Zajímavý článek:  Manželovy dluhy – máte se jich bát?

Poplatky předem

Proč platit za něco, co ještě nemáte a možná ani mít nebudete? Poplatky za zpracování půjčky totiž často nejsou ani příslibem jejího poskytnutí. Opět – vzhledem k široké nabídce je zbytečné se s poskytovatelem, jehož podmínky jsou takto nastaveny, vůbec bavit.

Zástavy nemovitosti

Možná potřebujete opravdu hodně peněz a zástava nemovitosti může být řešením a snad i jedinou možností, jak je získat. Opravdu vám ale chce pomoci společnost, která vám za váš dům či byt vyplatí jen 30% jeho tržní hodnoty a navíc požaduje, abyste jej po dobu splácení na ni rovnou, namísto zástavy, přepsali? Kdo vám zaručí, že ještě i zítra vám bude váš dům říkat „pane“?

Zajímavý článek:  Hotovostní a bezhotovostní půjčky

„Zprostředkujeme vám půjčku“

Na zvláštní kapitolu pak vydají tzv. zprostředkovatelé půjček, kteří nenabízejí vlastně vůbec nic – nic, co byste nebyli schopni zařídit sami během několika málo minut online a pár kliknutí myší.

Online žádost o půjčku