Skutečně musí být dobrá rada drahá?

V případě, že si nevíte rady se svou finanční situací, stačí jen vyhledat na internetu nejbližší advokátní kancelář nebo některou z mnoha společností, které nabízejí služby konsolidace, správy dluhů či oddlužení. Počítejte však s tím, že za takovouto pomoc zaplatíte – a ne právě málo. Naopak, v mnoha případech se může stát, že vás zdánlivá pomoc posune ještě více k okraji propasti, přes který se zoufale snažíte nepřepadnout. Co tedy dělat? Opravdu si musíte pomoci sami?

Poradny při finanční tísni

Rozhodně nikoliv! Pro tyto případy jsou ve všech větších městech otevřeny poradny při finanční tísni, které poskytují klientům v nouzi radu a pomoc zcela zdarma. Zde vám poradí, jakým způsobem lze vaši nelehkou situaci řešit, zda je možno vyjednávat s věřiteli, jestli by pomohla konsolidace nebo jste adeptem na osobní bankrot. Zároveň vám také odborníci v poradně spočítají, jestli je takovéto řešení pro vás vůbec schůdné, jestli na osobní bankrot dosáhnete a splňujete jeho podmínky. V takovémto případě vám také pomohou sepsat návrh se všemi příslušnými přílohami a poradí další postup.

Zajímavý článek:  Dluhy v manželství a před manželstvím

Na prevenci není nikdy příliš brzy

Mohlo by se zdát, že poradny při finanční tísni poskytují své služby pouze dlužníkům, ale není tomu tak. Ideálně by se sem lidé měli přijít poradit již předtím, než podepíší úvěrovou smlouvu, a kdyby takových bylo více, nemusely by do poraden později docházet celé řady těch, kterým již není co poradit. Lépe se radit dříve a zbytečně než později splakat nad výdělkem… Dluhová past číhá na každého – nedejte se polapit i vy!