Pozor na nebankovní půjčky

Pozor na nebankovní půjčkyPůjčujete si peníze u nebankovních společností? Řešíte svoje finanční problémy tím, že si půjčujete a nezvládáte svoje splátky? Pak byste si měli dát velký pozor především na nebankovní půjčky

Pozor na nebankovní půjčky bez registrů

Mnoho nabídek slibuje nebankovní půjčky bez registrů, tedy že vám půjčí peníze i bez toho, že by si vaši osobu prověřovali v bankovním registru klientských informací nebo třeba v databázi neplatičů SOLUS. Tyto půjčky se určitě líbí všem, kdo mají nebo měli někdy v minulosti problém se splácením nebo s jinými dluhy. Ale na podobné nabídky je nutné si dát pozor.

Když už vám někdo půjčí peníze bez registru, tak za toto riziko určitě bude chtít zaplatit mnohem vyšší úroky a další poplatky. Je tedy smutná pravda, že půjčky bez registrů, které jsou určeny právě pro ty, kdo mají velké finanční problémy, se zároveň pro tyto lidi nejméně hodí. Pokud si ten kdo dluží nebo nezvládl splácet předchozí půjčku, půjčí od podobné nebankovní společnosti, tak se s velkou pravděpodobností dostane ještě do větších problémů

Zajímavý článek:  Nedejte se napálit – neplaťte zbytečně

Pozor na další nabídky na rychlé půjčky

Nutné je ale dávat si pozor i na další nabídky. Existují firmy jako Ferratum nebo Provident, které asi půjčí každému. Zaměřují se především na ty, kdo mají problémy vyjít s penězi a nabízejí malé půjčky. Většinou to jsou i půjčky bez doložení příjmu, bez kontroly registrů. Ale úroky jsou velmi vysoké. Pokud si například od firmy Ferratum půjčíte 1000 Korun na čtrnáct dní (na delší dobu novým klientům nepůjčují), tak zaplatíte 1250 Kč. To nezní tak hrozně. Pokud byste si ale takto půjčovali celý rok, tak dohromady zaplatíte 6500 korun jen za úroky a to je roční úrok 650%. Proti tomu roční úrok 15 nebo 20 % u půjčky v bance je velmi výhodný.

Zajímavý článek:  Jak na dluhy s nemovitostí?

Takže pokud nemusíte, určitě si neberte takto drahé půjčky a pokuste si raději vybrat z nabídky na levná půjčka. A také si vždy dobře  spočítejte, kolik za půjčené peníze ve skutečnosti zaplatíte!

Online žádost o půjčku