Dluhy snadno a rychle!

Jako děti jste zřejmě věřili tomu, že to báječné autíčko z reklamy skutečně jezdí, případně i létá, úplně samo, že mluvící panenka je jako skutečné miminko, se kterým užijete spoustu legrace. Pamatujete si ještě na své rozčarování, když jste je našli pod vánočním stromečkem a nic z toho nebyla tak úplně pravda? A taková je reklama. Pravda jenom tak trochu. Vzpomeňte si na to, než se necháte zlákat „velice výhodnou“ či dokonce „nejvýhodnější“ nabídkou půjčky.

Nejlevnější na trhu

Než si od někoho půjčíte peníze, dobře si prostudujte i konkurenční nabídky, a to přestože jste hned napoprvé narazili na „nejlevnějšího poskytovatele na trhu“. Možná se budete divit, až takových najdete ještě dalších deset z dvanácti. Nespoléhejte se na to, co o sobě poskytovatelé sami tvrdí, vždy se spolehněte na svůj zdravý rozum a na čísla.

Zajímavý článek:  Poctivá půjčka bez rizika

RPSN vlastně neplatí…

RPSN je číslo, které vám na první pohled odhalí výhodnost či nevýhodnost půjčky. Jsou zde zahrnuty veškeré úroky a poplatky s půjčkou spojené. Čím je vyšší, tím katastrofálnější podmínky pro klienta. Není málo takových poskytovatelů půjček, jejichž RPSN se pohybuje nejen ve stovkách, ale i v tisícovkách procent! Přesně takoví přišli v poslední době s novým nápadem – tvrdit, že RPSN je vlastně nic nevypovídající hodnota. Většinou argumentují příkladem, že když vám kolega půjčí peníze před výplatou a vy mu pak dáte stovku navíc nebo zaplatíte pivo, vypočítané RPSN by bylo ohromující. Ovšem pravdou je, že pivo je v konečné sumarizaci něco jiného než přeplatit např. padesátitisícovou půjčku o více než 50%!

Zajímavý článek:  Abivia s.r.o. - váš specialista na oddlužení

Důvěřovat?

Nestojíte-li o problémy, pak ani náhodou! U půjček jednoznačně platí nedůvěřovat a prověřovat, a to z nezávislých zdrojů. Vždy a několikrát!

Online žádost o půjčku