Zodpovědná konsolidace

Řada lidí si, když slyší termín předlužení nebo jen potíže s dluhy, představí milionové částky, které lze považovat za v podstatě nesplatitelné. Nemusí tomu však být přesně tak. Můžete mít problémy a dlužit přitom celkově částku řádově mnohem nižší a v podstatě přiměřenou svým příjmům. Jak je to možné?

Jak si založit na problémy

Půjčit si není nic hrozného a zavrženíhodného. Všechno je dnes drahé, zaplatit v hotovosti za byt či auto si může dovolit skutečně málokdo. Ovšem splácíte-li už hypotéku a leasing, další splátky jsou již přinejmenším rizikové. Něco na novou kuchyň, něco na super televizi, na romantickou dovolenou… Pětistovku přece ještě zvládnete… A než se nadějete, může být součet vašich úvěrových splátek vyšší než suma na vaší výplatní pásce.

Zajímavý článek:  Nedejte se napálit – neplaťte zbytečně

Řešením je konsolidace

Než se v takovémto případě pustíte do hledání nějakých krkolomných řešení, zvažte konsolidaci půjček. Ve své podstatě to znamená najít bankovního či nebankovního poskytovatele půjček, který vám bude schopen nabídnout, že zaplatí vaše dluhy za vás a vy budete poté splácet pouze jemu, tj. jednu splátku, která bude celkově nižší, než součet těch původních. Podmínky konsolidace se řídí obchodními podmínkami konkrétního poskytovatele, výší vašich příjmů a výší dluhů. Někdo požaduje automaticky zástavu nemovitosti, jinde se bez ní obejdete.

Zajímavý článek:  Vybíráme nebankovní půjčku ve 3 krocích

Konečné řešení

Před podpisem smlouvy o konsolidaci půjček a úvěrů si dobře ověřte, jak dlouho budete splácet a kolik finálně skutečně zaplatíte. A zdaleka se vyhněte konsolidaci, která nabízí ještě další volné peníze navrch – chcete své dluhy splatit, ne zvyšovat! Podstatné je pojmout konsolidaci jako skutečně konečné řešení a vyzbrojit se sebekázní – už žádné další dluhy!

Online žádost o půjčku