Jak na dluhy s nemovitostí?

Máte finanční problémy, které potřebujete co nejrychleji vyřešit? Vlastníte zároveň i nějakou nemovitost? Pak máte na půl vyhráno! Můžete totiž nemovitost zastavit a půjčit si tak mnohem větší peníze, než za jiných okolností. O co se jedná? Kde takovou půjčku dostanete? A co byste o ní měli vědět? To všechno se dozvíte z následujících řádků.

O čem je zde řeč?

Jedná se o poměrně velice oblíbený finanční produkt, a to o Americkou hypotéku. Ta, i když obsahuje slovo „hypotéka“, není určená pouze na financování bydlení, jak to mají někteří lidé zafixováno, ale na naprosto jakýkoliv účel, takže se jedná o bezúčelovou půjčku. Tu následně samozřejmě musíte bankovnímu subjektu vrátit, a to většinou s mnohem výhodnější úrokovou sazbou a s mnohem delší možnou dobou splatnosti, než jakou dostanete u běžných spotřebitelských úvěrů.

Zajímavý článek:  Dluhy po zemřelém

Kdo Americké hypotéky poskytuje?

Americké hypotéky najdete prakticky v každé bance v České republice. Obrátit se můžete například na Českou spořitelnu, ČSOB, GE Money Bank, Komerční banku nebo na FIO banku. Zkrátka spousta subjektů, které poskytují prakticky totožný produkt, ovšem s odlišnými parametry.

Co byste měli vědět o Americké hypotéce…

Ty totiž často odlišují maličkosti, jako je výše poskytnuté částky, doba splatnosti, úroková sazba, poplatky, či nejrůznější výhody. Ovšem v jednom se většina půjček shoduje. Jsou vám totiž poskytnuty úvěry od určité částky, které bývají stanoveny ve výši 150 000 Kč, 200 000 Kč nebo 300 000 Kč, a to na dobu splatnosti většinou od tří či pěti let až do 15 či v některých případech 20 let. Záleží pouze na subjektu, který o půjčku zažádáte. Maximální částka, která vám bude poskytnuta, je již velice individuální a závisí na podmínkách ekonomického subjektu. Můžete však rozhodně počítat minimálně i s několika milióny korun. Úroková sazba je pak stanovena taktéž velice rozdílně, ovšem se společným znakem jsou možnosti fixace či garantovaná výše úrokové sazby po celou dobu splácení.