Nebankovní půjčky výhodnější než v bance

Nebankovní půjčky stojí za prozkoumání
artbaggage / Pixabay

Již dávno neplatí, že banky nutně nabízejí výhodnější podmínky než nebankovní společnosti. Pokud si sestavíte žebříček srovnatelných půjček od pěti největších bank a pěti největších nebankovních společností, bude mít takové srovnání své překvapivé vítěze i poražené. Prvních pět míst neobsadí banky, ale pořadí se promísí.

Nebankovní půjčky proto stojí za prozkoumání nejen tehdy, když vám banky z nejrůznějších důvodů odmítnou vyhovět. Většinou se totiž jedná o tzv. americké hypotéky, které oproti klasickým bankovním úvěrům mají řadu vedlejších výhod.  Nemusíte například dokazovat své příjmy nebo shánět po příbuzenstvu či mezi přáteli někoho ochotného, aby vám dělal ručitele. Díky tomu, že odpadne obvyklé administrativní kolečko, se také celý proces vyřízení půjčky notně urychlí. Při pečlivém výběru pak narazíte na poskytovatele, kteří za vyřízení žádosti neúčtují žádný poplatek předem, což ocení zejména ten, kdo se náhle ocitl v opravdu velké nouzi.

Zajímavý článek:  Dluhy v manželství

Podle čeho tedy hledat ty nejvýhodnější nebankovní půjčky, ze kterých si můžete vybírat? Můžete dát na doporučení známých, případně si projít diskuze a fóra na specializovaných serverech. Existují i různé žebříčky, které sestavují nezávislé instituce a organizace. Hloubkovou analýzu trhu provedlo v roce 2013 např. Evropské sdružení pro podporu práv spotřebitelů Umbrella. Na základě parametrů jednotlivých úvěrů, úrovně poskytovaných informací a přístupu k zákazníkům vyhodnotila za nejvýhodnější nebankovní půjčku Hypopůjčku od společnosti TGI Money a. s.

Zajímavý článek:  Online půjčka do výše 1000 Kč není problém

Hypopůjčka má velmi nízký úrok i RPSN, takže se hodí i ke konsolidaci předchozích půjček. Zákazník si může sám nastavit výši splátek a dobu splatnosti (až 20 let) na úvěrové kalkulačce. Zažádat lze o ni online vyplněním krátkého formuláře, za žádost není účtován žádný poplatek předem. Do 24 hodin se žadatel dozví, zda mu byl úvěr předběžně schválen. Peníze pak obdrží na účet nejpozději do 14 dnů od podpisu smlouvy.

Online žádost o půjčku